تاریخچه نیل‌موتی

واحد طراحی و تولیدی «نیل موتی» با اندوخته‌ای غنی از ایده، طرح و عمل، همراه با هدف گذاری‌های بلند مدت و اندیشمندانه در سال ۱۳۹۳ توسط سرکار خانم نیلوفر کشاورز معتمد بنیان نهاده شد. برند نیل موتی طی چند سال تلاش، کسب تجربه و گام‌های برنامه‌ریزی شده با بهره‌گیری از دانش و تکنولوژی روز دنیا، پیشرفته‌ترین تجهیزات و ماشین‌آلات در صنعت پوشاک، آموزش پرسنل خبره و بهره‌مندی از کارکنانی توانمند و متعهد، توانسته است نه تنها در بخش طراحی، مدسازی و تولید که در حیطه ی خدمات فروش و پس از فروش هم، فعالیت‌های خود را در سطح استانداردهای جهانی مطرح نماید.

با توجه به بازخوردهای مثبت مشتریان و با استناد به آمارهای رضایت بخش از روابط عمومی شعب فروشگاه های نیل موتی این طور استنباط می شود که نیل موتی در بازه ی زمانی آغاز فعالیت های خود توانسته است توجه طیف وسیعی از جامعه ی مخاطبان پوشاک لوکس را به خود جلب کند و پاسخگوی سلیقه ی مشتریان در اقشار مختلف جامعه باشد. برند نیل موتی همواره آماده ی پذیرش پیشنهادها و نظرات منتقدان بوده و در تقابلی دو سویه تلاش می کند که استایل و سبک خود را به سلیقه ی مخاطبانش نزدیک کند و همچنین سلیقه ی مخاطبان را نیز به استایل خود نزدیک و همسو نماید.

برند نیل موتی  با در نظر گرفتن نیاز و سلیقه ی بانوی شرقی و آمیختن آن با مد روز دنیا ، آثاری مطابق با ارزش های زیبایی شناسی روز که زنانگی و جذابیت بانوی ایرانی به درستی در آن به چشم می خورد، خلق نموده و همواره در تلاش است تا با رشد هنر و صنعت پوشاک در ایران همگام با ورود به بازارهای جهانی ، با حفظ و پشتیبانی از گذشته غنی کشورمان،  موجب سربلندی، درخشش و افتخار ایران باشد و ضمن حفظ زیبایی ها و ارزش های زن شرقی آن را در شکیل ترین وجه ممکن به نمایش بگذارد.

رسالت نیل‌موتی

تحقیقات دانشمندان و باستان‌شناسان نشان می‌دهد که اقوام ایرانی از نخستین کسانی بودند که به فن ریسندگی، بافندگی و رنگرزی پارچه و دوخت پوشاک دست یافتند و از نخستین اقوامی بودند که پوشاک را نه به عنوان تن‌پوش بلکه به عنوان آراستگی مورد استفاده قرار دادند. گذر تاریخ نیز نشان می‌دهد ایرانیان همواره با نگاه هنرمندانه به زیبایی، رنگ و کیفیت پوشاک خود نگریسته‌اند و در عصر مدرن هم یکی از شیک پوش‌ترین مردمان جهان می‌باشند.
برند «نیل موتی» رسالت خود می‌داند با صیانت از گذشته ی درخشان این هنر در کشورمان و آمیختن آن با تکنولوژی و دانش روز دنیا زیباترین و با کیفیت ترین پوشاکی که برازنده ی زنان این مرز و بوم است را طراحی، تولید و عرضه نماید، به گونه‌ای که هموطنان را از خرید کالاهای خارجی بی‌نیاز گرداند و توجه صنعت گران غربی را به نامی نو و دیرآشنا در عرصه ی پوشاک جلب نماید.
نیل موتی با تکیه بر مجموعه بازاریابی های مدرن و روابط تجاری و تبلیغاتی خود، عرضه کننده ی ده ها کالای لوکس پوششی و منسوجات مکمل می باشد. فعالیت های این شرکت موجب اشتغالزایی غیر مستقیم برای صدها نفر در شاخه های تولید، توزیع، اطلاع رسانی، فروش، خدمات و پشتیبانی را فراهم آورده است.
برند نیل موتی همواره تلاش می کند از طریق آموزش نیروی متخصص انسانی و توسعه سرمایه‌گذاری به رشد هنر و صنعت طراحی پوشاک کمک نماید.

چشم انداز نیل‌موتی

نیل موتی خلق ارزش ها و تامین رضایت مشتریان را از طریق ارائه ی محصولات لوکس با کیفیتی مثال زدنی، طراحی های منحصر به فرد و محدود و هماهنگ با مدهای روز جستجو می کند و برای دستیابی به آن، از یک سو با ایجاد شرایط مطلوب کاری، فرصت لازم برای کسب مهارت ها و بروز شایستگی ها و ارتقاء کیفی دانش کارکنان خود را بوجود می آورد و از سوی دیگر روابطی پایدار با مشتریان و تامین کنندگان بر قرار و حفظ می نماید.
انتخاب پوشش مناسب و برازنده ی بانوان این سرزمین امری مهم و دقیق است که بنا برکارکرد و موقعیت جامعه، نکات ظریف و حساسی را مطرح می سازد. بر این اساس نیل موتی درتلاش است تا از طریق شناخت، طراحی و تامین پوشش هماهنگ با هویت ملی، مذهبی و همسو با سلیقه ی جهانی در تامین خواسته های بانوان این سرزمین گام بردارد.
رعایت اصول جهانی و همگام بودن با مدهای روز جهان، بومی سازی زیبایی شناختی ، احترام به جایگاه زنان شرقی و حفظ کرامت بانوی ایرانی از جمله باورهای نیل موتی است.
نیل موتی قصد دارد در راستای اهداف بلند مدت خود تا چند سال آینده مرزهای صنعت مد و پوشاک را در ایران و خاورمیانه درنوردیده و با قدم نهادن در عرصه های جهانی نامی زرین در تاریخ غنی پوشاک اصیل ایرانی از خود به جای بگذارد.